Kiton

Rodina Paone (zakladatelé firmy Kiton) pečlivě vybírá místo pro otevření základního butiku –vždy se nacházejí na prestižních ulicích významných světových měst – v Miláně, Paříži, New Yorku, Tokiu, Mnichově, Moskvě ,Kyjevě a nyní i v Karlových Varech. Zvláštností dokonalosti firmy Kiton jsou materiály. Vlněné tkaniny pro obleky vyrábějí ve Skotsku a ve Velké Británii unikátními technologiemi na starých tkalcovských stavech. Obleky Kiton jsou vyráběny v limitovaných edicích. Jsou nejen pohodlné a komfortní, ale mají i překvapivou kvalitu: oblek „si zapamatuje“ postavu majitele a „přizpůsobí se“ jeho osobitostem.

Obuv Kitton jsou tradiční klasické modely, kombinace neobyčejných barev a siluet. Úplety Kitton jsou věci z nejjemnější bavlny, lehkého letního kašmíru a vlny 14 mikronů,jenž je dražší než kašmír.

Ve svrchních oděvech jsou zvlášť zajímavé tenounké pláště z hedvábí a semišové a kožené bundy. Kiton vyrábí ženskou řadu: Suit je elegantní a současně moderní oblečení a Accesories je dámská obuv a doplňky.

Ale přesto jsou v Kiton nejdůležitější pánské obleky a dámské kostýmy, které lehce modelují postavu, ale nebrání v pohybu, mají nejrůznější barevné variace a kombinace. Díky „neapolským zádům“ sedí všechny obleky Kiton trochu volněji a nenásilněji, než obleky jiných značek – je to volnost v obchodní etiketě, kterou si může dovolit jen člověk s velmi vysokým statutem. Obleky Kiton jsou pro ty, co « dokážou všechno ».

Ukázka kolekce